Depilacja woskiem – na czym polega? Czy warto się na nią zdecydować?

Metod usuwania niechcianego owłosienia jest wiele. Jedna z najbardziej popularnych to depilacja woskiem. Ceni się ją za skuteczność i długo utrzymujący się efekt gładkich nóg, Wciąż jednak nie wszyscy są przekonani, czy warto decydować się właśnie na ten sposób depilacji. Sprawdź, jakie wady i zalety możemy znaleźć w tym wypadku.

Depilacja woskiem – jak wygląda zabieg?

Depilacja za pomocą wosku to czynność, którą można wykonać w domu lub gabinecie kosmetycznym. Jest to jedna z metod, w której włoski usuwane są wraz z cebulkami. Podczas zabiegów w salonie najczęściej sięga się po wosk na gorąco. Podgrzewa się go aż do osiągnięcia półpłynnej postaci, następnie nakłada na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Włoski wraz z cebulkami przyklejają się do wosku. Następnie zrywa się go przy użyciu fizelinowego paska. Oderwanie wosku powinno nastąpić szybkim, zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Ponieważ podczas zabiegu depilacji woskiem usuwana jest też cebulka, a także naruszany mieszek włosowy, niektóre włoski nigdy już nie odrastają, a inne odrastają słabsze i cieńsze.

Czy depilacja za pomocą wosku nadaje się dla każdego?

Z usług depilacji woskiem w profesjonalnym salonie kosmetycznym mogą skorzystać zarówno panie, jak i panowie. W ostatnich latach wzrasta odsetek mężczyzn, którzy na tego typu zabieg się decydują. Sprawą, która jednak wiele osób odstrasza od tego tematu, jest ból. Wszystkie metody depilacji, które wiążą się z wyrywaniem cebulek, związane są z pewną dozą bólu i dyskomfortu. Próg bólowy to jednak sprawa osobnicza, i niektóre osoby zniosą zabieg bardzo dobrze, inne gorzej. Z pewnością w przypadku większej wrażliwości na ból lepiej udać się do gabinetu, w którym kosmetyczka wykona zabieg szybko i sprawnie, niż eksperymentować samemu w domu. Od depilacji woskiem należy wstrzymać się również bezpośrednio po ekspozycji skóry na słońce, w przypadku jej stanów zapalnych czy też posiadając żylaki bądź rozszerzone naczynia krwionośne. Warto też wspomnieć o tym, że fizjologiczna, niepowikłana ciąża nie jest stanem, który stanowiłby przeciwwskazanie do poddania się depilacji z użyciem ciepłego wosku.

Dlaczego warto? Plusy depilacji woskiem

Depilacja woskiem to metoda, która może być stosowana nie tylko do usuwania owłosienia z pach j nóg, ale również okolic bikini. Wprawiona kosmetyczka pozbędzie się też w ten sposób wąsika. Niewątpliwym plusem korzystania z wosku jest długotrwały efekt gładkich nóg. W zależności od tego, jak szybko odrastają nam włoski, efektem tym możemy cieszyć się nawet do 4-6 tygodni. Co więcej, włoski odrastają słabsze, co z pewnością ucieszy osoby z bujnym i ciemnym owłosieniem, które nieraz muszą golić się maszynką nawet dwa razy dziennie. Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia, która ustępuje w tej materii chyba jedynie zabiegom laserowym. Depilacja laserowa jest jednak droższa i nie w każdym wypadku możliwa do wykonania, dlatego naprawdę warto rozważyć skorzystanie z usługi depilacji za pomocą wosku.