Laminacja brwi – co to takiego?

Brwi to ważna część oprawy oczu. Potrafią podkreślić urodę i nadać twarzy niepowtarzalnego charakteru. W branży beauty ostatnio prawdziwym hitem stała się laminacja brwi i wciąż przybywa stylistek, które wykonują tego typu usługi. Na czym polega zabieg laminacji brwi i jakich efektów można się po nim spodziewać?

laminacja brwi

Na czym polega laminacja brwi?

Niesforne, układające się na wszystkie strony i „żyjące własnym życiem” włoski na brwiach to bolączką wielu kobiet. Nie zawsze są one w stanie zapanować nad tym chaosem samodzielnie w domu. Wtedy z pomocą przychodzi najnowszy trend w stylizacji brwi – laminacja, zwana też liftingiem. Na czym polega? Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na brwi preparaty, które mają za zadanie poprawę wyglądu łuków brwiowych, jak i odżywienie włosków. W pierwszej kolejności brwi do zabiegu należy przygotować, czyli oczyścić, a następnie nałożyć aktywator z kwasem tioglikolowym, który powoduje rozchylanie się łusek. W dalszej kolejności na włoski zostaje nałożona keratyna oraz inne preparaty o działaniu pielęgnacyjnym. Zabieg wymaga precyzji i umiejętności, a wykonany nieodpowiednio może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Z tego względu o wiele bezpieczniejsze od prób wykonania laminacji w domu jest wybranie się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Efekty laminacji brwi

Zabieg laminacji brwi pozwala odbudować strukturę włosków, odżywić je, pogrubić i wzmocnić. Brwi wydają się gęstsze i wyglądają zdrowo. Co więcej, laminacja to jeden ze sposobów na stylizację brwi. Podczas zabiegu włoski zostają trwale ułożone w konkretnej pozycji. Można tylko lekko skorygować ich kształt lub mocniej wyczesać. Docenią to szczególnie panie o niesfornych, trudnych do ułożenia brwiach. Opcjonalnym elementem zabiegu laminacji jest koloryzacja brwi za pomocą henny pudrowej. Korzystają z niej przede wszystkim klientki, które z natury posiadają bardzo jasne i słabo widoczne włoski, które na co dzień starają się podkreślić za pomocą kosmetyków. Jeśli natomiast natura obdarzyła Cię ciemnymi i wyrazistymi brwiami, śmiało możesz z tego etapu zrezygnować.

Kiedy warto wybrać się na zabieg? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Zabieg laminacji utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 6 tygodni. Po tym czasie należy go powtórzyć. Przeznaczony jest przede wszystkim dla tych pań, które chciałyby wzmocnić swoje włoski oraz nadać łukom brwiowym ładny kształt. Zabieg potrafi zastąpić codzienną stylizację za pomocą kosmetyków do brwi. Jeśli masz z natury cienkie, prawie niewidoczne włoski, a zależy Ci na bardziej wyrazistej oprawie oczu, laminacji brwi to coś dla Ciebie. Należy jednak uważać z korzystaniem z tej usługi w przypadku posiadania wrażliwej, skłonnej do uczuleń skóry w okolicach oczu. Podczas zabiegu laminacji stosowane są preparaty chemiczne, które mogą u takich osób wywołać podrażnienia. Zabieg odradza się również w ciąży, tuż po zabiegach makijażu permanentnego czy też w okresie przyjmowania antybiotyków lub innych silnych leków. W takiej sytuacji zabieg należy odłożyć w czasie, o czym z pewnością poinformuje Cię dobrze wyszkolona kosmetyczka lub stylistka brwi.