masaż kobido

symbol01

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie, wywodzącym się z tradycji japońskiej. Rytuał podlega ściśle określonym regułom, które bazują na kulturze medycyny chińskiej. Niegdyś masaż był zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz dla osób szlachetnie urodzonych.

rytuał, który pokochały gwiazdy…

Rytuał Kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu japońskiego twarzy.

Masaż jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką, przez co uaktywnia nerwy twarzy i tym samym zwiększa przepływ energii Qi, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

jak wygląda masaż kobido?

Składa się z kilku etapów:

Masaż tkanek głębokich

niweluje napięcie mięśniowe, wpływa na wygładzenie zmarszczek, ta część wykonywana jest „na sucho”, bez użycia olejku. To wtedy może pojawić się lekki dyskomfort, ponieważ skóra jest podbierana i delikatnie podszczypywana palcami. Naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi.

Głęboki

relaks

stan głębokiego odprężenia, wpływa na zmniejszenie napięcia oraz stresu, poprawia krążenie, dzięki czemu polepsza się koloryt skóry. Ta część masażu wykonywana jest z użyciem olejku.

Część

liftingująca

najbardziej intensywny etap masażu Kobido, który ma na celu poprawić owal twarzy, zadziałać jak zabiegi medycyny estetycznej.

Drenaż limfatyczny

technika ma na celu poprawić przepływ chłonki (limfy), zmniejsza obrzęki oraz opuchliznę.

Ponadto do masażu mogą być  wykorzystywane taśmy do tapingu które utrwalają efekt zabiegu manualnego. Utrzymują na dłużej napięcie mięśni oraz pobudzają układ limfatyczny i wzmacniają mięśnie, a także uelastyczniają skórę.

co wyróżnia kobido na tle innych masaży?

Japoński masaż Kobido ma dużo szerszy repertuar od klasycznego masażu kosmetycznego, przez co zaliczany jest do najtrudniejszych masaży na świecie. Wpływa zarówno na głębokie warstwy skóry jak i na mięśnie mimiczne. Masaż kosmetyczny to w większości subtelne głaskanie, natomiast japoński masaż oprócz ruchów głaskających bazuje na: szybkich technikach perkusyjnych oklepywań, wibracji, głębokim głaskaniu i ugniataniu. Stosuje się dużo głębsze uciski miejsc, które w masażu kosmetycznym traktowane są delikatnie. Wszystkie te techniki łącznie z ruchami przepychającymi limfę zastosowane już w jednej sesji masażu, sprawiają, że jest on dużo skuteczniejszy od innych masaży.

Ponadto Japończycy dodatkowo na pierwszym miejscu skupiają się na zdrowiu energetycznym ciała i ducha, w związku z czym masaż ten koncentruje się nie tylko na kondycji skóry i mięśni, ale również na zbalansowaniu energii Qi przepływającej przez nasze ciało.

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie, wywodzącym się z tradycji japońskiej. Rytuał podlega ściśle określonym regułom, które bazują na kulturze medycyny chińskiej. Niegdyś masaż był zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz dla osób szlachetnie urodzonych.

efekty:

- masaż Kobido określany jest mianem niechirurgicznego liftingu twarzy
- niweluje napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
- pomaga odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
- zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się naszej skóry
- redukuje zastoje i obrzęki
- stymuluje metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry
- oczyszcza skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
- stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
- zniweluje nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
- walczy ze stresem
- zmniejsza efekty bruksizmu
- zapewnia pełny relaks i odprężenie
- unika sztywności twarzy
- łagodzi bóle głowy
- poprawia wzrok

przeciwskazania:

- ostre stany zapalne organizmu
- stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
- przerwanie ciągłości naskórka
- cera naczynkowa
- wysokie nadciśnienie tętnicze
- ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe
- do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox - 2 tyg., nici PDO - do 6 miesięcy, po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu

cennik

Japoński Masaż Kobido
200 zł
200 zł
Japoński Masaż Kobido
220 zł

+ ampułka + maska

220 zł
Masaż Kobido
250 zł

+ Kinesiotaping estetyczny twarzy

250 zł
Pakiet 5 masaży Kobido
1000 zł

+ 1 gratis

1000 zł
Pakiet 10 masaży Kobido
2000 zł

+ zabieg pielęgnacyjny gratis + masaż gratis

2000 zł
Masaż gorącymi kamieniami całego ciała
250 zł
250 zł
Masaż gorącymi kamieniami plecy
150 zł
150 zł
logo

zapraszamy

Luxmedica Face and Body Beauty
ul. Welecka 1a
72-006 Mierzyn

odwiedź nas

Copyrights © 2022 luxmedicabeauty.pl All rights reserved. | Powered by creativeforyou.pl | Polityka prywatności | Aktualności