Oxybrazja oraz Infuzja tlenowa – zabiegi idealne na lato

W okresie letnim, ze względu na to, że intensywne słońce jest przeciwwskazaniem do dużej ilości zabiegów kosmetologicznych do dyspozycji mamy mniejszy zakres usług. Oxybrazja oraz Infuzja tlenowa ze względu na swoją specyfikę są obecnie najpopularniejszymi zabiegami wykonywanymi w tym okresie. Oxybrazja jest doskonałą, chłodną i kojącą w odczuciach klienta alternatywą dla zabiegów złuszczających. 

Oxybrazja 

Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie zabiegu u osób o cerze naczyniowej, delikatnej i wrażliwej. Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek. Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. 

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa za pomocą hiperbarycznego tlenu to nowa, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry. Bazuje ona na technologii hiperbarycznego tlenu oraz na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych. Zabieg przynosi efekt natychmiastowego odmłodzenia, wygładzenia i odświeżenia skóry. Efekty metody  są widoczne już po pierwszym zabiegu. Są nimi: widoczny lifting, świeżość i promienność. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Metoda ta pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy. Rozjaśnia przebarwienia oraz przynosi widoczną poprawę kolorytu. Jest także doskonałym sposobem na pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych, łagodzi objawy łuszczycy i egzemy. Zabieg wykorzystuje infuzję – wtłaczanie za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Zapewnia je specjalny aplikator, dzięki któremu działamy na skórę z określonej odległości i pod odpowiednim kątem – czystym, odpowiednio sprężonym tlenem. Metoda ta umożliwia lepsze wnikanie odpowiedniej ampułki odpowiednio dobranej do kondycji skory. Stosowane są ampułki witaminowe lub czysty kwas hialuronowy. Zabieg infuzji tlenowej nazywany jest także mezoterapia tlenowa, jego skuteczność jest większa niż tradycyjnej mezoterapii ponieważ wraz z ampułką w głąb skory wnikają cząsteczki aktywne tlenu co daje natychmiastowy silny efekt dotlenienia oraz rewitalizacji skory. Pierwsze efekty – napięcie i wygładzenie skóry, poprawa konturów twarzy, spłycenie zmarszczek, nawilżenie i promienność pojawiają się od razu po zabiegu, ale w pełni są widoczne następnego dnia. Efekt jednego zabiegu utrzymuje się przez minimum 1,5 tygodnia. Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Tlen jest życiodajnym pierwiastkiem chemicznym, bez którego organizmy żywe nie mogłyby funkcjonować. Oprócz tak oczywistej prawdy warto pamiętać, aby dotleniać również nasz organizm (zwłaszcza skórę) w celach estetycznych. W ostatnich latach Oxybrazja oraz Infuzja Tlenowa stały się absolutnym hitem wśród klientów salonów kosmetycznych. W dużej mierze dlatego, że posiadają niewielką liczbę przeciwwskazań, przy długiej liście zaleceń do wykonania zabiegów. Kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść peelingu wodno-tlenowego oraz infuzji tlenowej jest uzyskanie natychmiastowego efektu bezpośrednio po jego wykonaniu.

Oxybrazja  oraz Infuzja Tlenowa zyskują bardzo na popularności zwłaszcza w okresie letnim. Ponieważ chłód, który uzyskujemy podczas wykonywania zabiegu jest niezwykle komfortowy dla klientów, a w przypadku wysokich temperatur wręcz zbawienny.