Pedicure Szczecin

Zabieg pielęgnacyjny, który poprawia estetykę stóp. Pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka, skrócić paznokcie oraz usunąć skórki. Możliwy do wykonania na życzenie klientki jest również pedicure hybrydowy.

symbol01

Pedicure - na czym polega?

Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w obrębie stóp stają się nie mniej popularne niż pielęgnacja dłoni. Zadbane o ich komfort oraz estetykę jest dla wielu osób podstawą dobrego samopoczucia. Pedicure to usługa skierowana do wszystkich klientów, którzy chcą zadbać o swoje stopy oraz paznokcie u nich we właściwy sposób. 

Obejmuje w szczególności takie usługi, jak usunięcie zrogowaciałego naskórka frezarką, skrócenie paznokci oraz opiłowanie ich do pożądanego kształtu, odsunięcie lub wycięcie skórek czy też wykonanie peelingu. Dostępny jest także pedicure z malowaniem. Obejmuje dodatkowo nałożenie na paznokcie u stóp lakieru tradycyjnego lub hybrydy. 

Podczas zabiegu pedicure często używany jest też krem do stóp czy odżywka do paznokci. Odrębną usługę stanowi pedicure medyczny. Nie należy mylić go z klasycznym pedicure SPA oferowanym przez studio urody. Pedicure medyczny przeznaczony jest dla klientów ze schorzeniami stóp. Pomaga zwalczyć takie problemy, jak grzybice, wrastające paznokcie, modzele i odciski.

Pedicure Szczecin - jak się przygotować?

Pedicure wykonywany przez specjalistów to jeden z najlepszych sposobów na zadbanie o stopy i paznokcie. Ponieważ w czasie zabiegu zostają wykonane różne działania, najlepiej jest ograniczyć ingerencję w te części ciała do minimum. 

Nie warto samodzielnie próbować usuwać odcisków czy też skracać paznokci. Tym wszystkim zajmie się osoba, która będzie pedicure przeprowadzać. Pedicure z malowaniem zwykle obejmuje również usunięcie starego lakieru, tym też nie trzeba się więc przejmować. Wystarczy, aby stopy były czyste i suche.

Pedicure Szczecin cennik- ile kosztują zabiegi?

Podstawowy zabieg podologiczny - 130 zł
Pedicure specjalistyczny poszerzony - 160-250 zł
Pedicure kosmetyczny z lakierem hybrydowym - 150 zł
Pedicure specjalistyczny SPA - 180 zł
 
Kompletny cennik naszych usług znajdziesz tutaj: Pedicure Szczecin Cennik

Wrastające paznokcie a pedicure

Wbrew pozorom nie tylko dłonie, ale i stopy są ważnym elementem urody. Ich niewłaściwa pielęgnacja może jednak pogorszyć kondycję stóp i paznokci nie tylko pod względem estetycznym. Bardzo dobrym przykładem jest niewłaściwa technika skracania paznokci. 

Grozi ona urazami mechanicznymi płytki paznokciowej, co może doprowadzić do przykrego problemu, jakim są wrastające paznokcie. Powodują one u chorych ból i dyskomfort przy poruszaniu. w usunięciu tego problemu nierzadko musi pomóc podolog, gdyż sami nie jesteśmy w stanie bezboleśnie i bezpiecznie doprowadzić paznokci do zdrowia. 

Warto więc zawczasu umówić się na pedicure lub pedicure z malowaniem (klasyczny lub z użyciem hybrydy), podczas którego jeden z doświadczonych specjalistów zajmie się usunięciem skórek i skróceniem płytki paznokciowej.

Usuń zrogowaciały naskórek i nie tylko - wskazania do pedicure

Pedicure to nie tylko relaks, ale i pomoc dla stóp w regeneracji i utrzymaniu pięknego wyglądu. Pozwala zredukować uczucie ciężkości stóp oraz usunąć zrogowaciały naskórek frezarką. Pobudza krążenie w stopach. Skóra w tej części ciała staje się miękka i aksamitnie gładka. 

Zastosowana odżywka sprawia, że paznokcie są mniej kruche i łamliwe, a krem, peeling i odprężająca kąpiel dla stóp zmiękczają naskórek. Co więcej, zastosowanie opcji, jaką jest pedicure z malowaniem (w tym pedicure hybrydowy), dodaje pewności siebie. Taki zabieg SPA z pewnością przyniesie ulgę nawet najbardziej zmęczonym stopom.

Pedicure - przeciwwskazania

Pedicure kosmetyczny w tym pedicure hybrydowy nie u każdego może być wykonywany w sposób bezpieczny. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed umówieniem się na zabieg. Przeciwwskazania do zabiegu to przede wszystkim:

  • Stany zapalne
  • Niezagojone rany
  • Świeże blizny
  • Grzybica
  • Brodawki
  • Nieleczona cukrzyca ze zmianami w obrębie stóp

Lista ta ma oczywiście zastosowanie wtedy, gdy ma zostać wykonany pedicure kosmetyczny (spa). Zabieg, jakim jest pedicure leczniczy, pozwala pozbyć się odcisków i modzeli, a także pokonać wiele innych problemów na tle zdrowotnym. W niektórych przypadkach zalecamy również konsultację dermatologiczną.

Pedicure a masaż stóp

Pedicure kosmetyczny to nieraz zabieg będący swoistym rytuałem SPA dla obrzękniętych i zmęczonych stóp. Jego elementami są więc peeling, odprężająca kąpiel w wodzie z dodatkiem soli, a nawet masaż stóp. Stosowana jest również odżywka do paznokci czy też zmiękczający krem do skórek i stóp. Opcjonalnie mogą zostać usunięte odciski i modzele czy też nałożone hybrydy.

Pedicure Szczecin - zadbaj o stopy już dziś

Pedicure to sposób na odzyskanie urody i pewności siebie oraz ulga dla zmęczonych stóp. Już jeden zabieg pozwala pozbyć się nieestetycznych skórek i zrogowaciałego naskórka, a niekiedy również modzeli i odcisków. 

Profesjonalny zabieg pedicure to najlepsze SPA dla stóp, którego dopełnieniem są odżywczy krem czy piękne barwne hybrydy. Umów się na zabieg profesjonalnego pedicure w miejscowości Szczecin i zadbaj o komfort stóp w niespotykanym dotąd wymiarze! 

logo

zapraszamy

Luxmedica Face and Body Beauty
ul. Welecka 1a
72-006 Mierzyn

odwiedź nas

Copyrights © 2022 luxmedicabeauty.pl All rights reserved. | Powered by creativeforyou.pl | Polityka prywatności | Aktualności