Podolog Szczecin

Podologia to dziedzina kosmetologii oraz medycyny zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach (niekiedy również na dłoniach). Do podologa najczęściej zgłaszającymi się osobami są diabetycy, osoby starsze, osoby borykające się z wrastającymi paznokciami, pękającymi piętami, bolesnymi odciskami, modzelami oraz nagniotkami. Ponadto osoby z przewlekłymi infekcjami grzybicznymi, wirusowymi i bakteryjnymi. W naszym gabinecie podologicznym w Szczecinie pomożemy Ci z każdym z tych problemów.

symbol01

cennik

Konsultacja podologiczna
50 zł
50 zł
Podstawowy zabieg podologiczny
130 zł
130 zł
Pedicure specjalistyczny
160-250 zł

poszerzony

160-250 zł
Pedicure kosmetyczny
150 zł

z lakierem hybrydowym

150 zł
Pedicure specjalistyczny SPA
180 zł
180 zł
Terapia pękających pięt
150 zł
150 zł
Korekcja wrastających paznokci
100 zł
100 zł
Tamponada
50 zł
50 zł
Rekonstrukcja paznokcia
80 zł
80 zł
Usuwanie odcisków
80 zł

/modzeli/brodawki

80 zł
Hiperkeratozy
80 zł
80 zł
Zdjęcie lakieru hybrydowego
50 zł
50 zł
symbol01

Podolog - kim jest i czym dokładnie się zajmuje?

Podolog to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób stóp i paznokci. Z tego względu podologia jest czasem mylnie klasyfikowana jako dziedzina medycyny. W istocie specjalista podolog nie jest lekarzem, ale mimo to posiada szeroką wiedzę z zakresu dermatologii, diabetologii czy też innych nauk ściśle medycznych. Co więcej, obszarem działania podologa będzie nie tylko walka z chorobami skóry na stopach czy zniekształceniami płytki paznokciowej. Odwiedzając gabinet podologiczny, można spodziewać się również porad z zakresu pielęgnacji stóp, w tym np. instruktażu właściwego skracania paznokci. Podolog zajmie się więc kompleksowo Twoimi stopami, zarówno wykonując niezbędne badania, jak i przeprowadzając zabiegi lecznicze oraz pielęgnacyjne. 

Podolog Szczecin - jak się przygotować do wizyty w gabinecie podologicnzym?

Jeśli odwiedzasz gabinet podologiczny w Szczecinie po raz pierwszy, być może zastanawiasz się, jak przygotować się do wizyty. Podstawowe postępowanie, jakie zaleca się w tym przypadku, to umycie i osuszenie stóp. Co ważne, przygotować powinno się obie stopy, gdyż nawet jeśli zmiana chorobowa zlokalizowana jest tylko na jednej, specjalista może chcieć obejrzeć obie. Nie należy nakładać w dniu wizyty żadnych kremów czy maści na stopy. Warto natomiast mieć ze sobą noszone najczęściej obuwie oraz wyniki badań, jeśli jakieś zostały już przeprowadzone. Bardzo często popełnianym przez pacjentów błędem jest próba samodzielnej interwencji leczniczej, np. usunięcia zrogowaciałego naskórka. Nie należy jednak tego robić, gdyż może to jedynie pogorszyć stan zmiany chorobowej, a także utrudnić późniejszą pracę specjaliście.

Gabinet podologiczny Szczecin - jak przebiega wizyta?

Pierwsza wizyta u podologa rozpoczyna się podobnie, jak spotkanie z lekarzem - rozmową z pacjentem, czyli tzw. wywiadem. Nasz podolog Szczecin zapyta Cię przede wszystkim o cel wizyty, ale paść mogą również pytania dotyczące przyjmowanych leków czy podejmowanego do tej pory leczenia chorób stóp. Następnie specjalista przystąpi do badania. Może być to zarówno badania fizyczne, jak i przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi (m.in. podoskopu). Czasami zdarzają się przypadki, w których podstawowa diagnostyka w gabinecie okazuje się niewystarczająca.Wtedy podolog zleca dodatkowe testy, np. analizę mykologiczną.

Następnie przychodzi czas na postawienie diagnozy, w razie konieczności również przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu lub ustalenia innego terminu jego wykonania. Na koniec pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące dalszego postępowania, w tym częstotliwości kontroli podologicznych. Wizyty u podologa nie należy się obawiać. Przez cały czas możesz liczyć na kompleksową opiekę w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Nasz specjalista podolog z pewnością chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące zdrowia i pielęgnacji paznokci i stóp.

 Bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera  w gabinecie podologicnzym

Pierwsza wizyta u podologa może być stresująca, jednak nasz personel zadba o to, abyś szybko poczuł się komfortowo. W społeczeństwie wciąż panuje niesłuszne podejście, że problemy ze stopami to dolegliwości wstydliwe, wynikające z niedostatecznego zadbania o ten obszar. Tak naprawdę jednak im wcześniej wybierzemy się do specjalisty, tym krótsze będzie leczenie i mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań. Profesjonalny podolog zawsze okazuje pełen szacunek pacjentowi i stara się rozwiązać jego problem w jak najbardziej komfortowy sposób. Co więcej, zabiegi wykonywane w naszym centrum podologicznym są bezbolesne, a podczas pracy dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nie warto więc chować pękających pięt czy wrastających paznokci w butach, gdy można szybko i w przyjaznej atmosferze pozbyć się problemu. Odwiedź nasz gabinet podologiczny już dziś!

Gabinet Podologiczny Szczecin - Twoja droga do zdrowych i pięknych stóp

Pierwsza wizyta u podologa może być stresująca, jednak nasz personel zadba o to, abyś szybko poczuł się komfortowo. W społeczeństwie wciąż panuje niesłuszne podejście, że problemy ze stopami to dolegliwości wstydliwe, wynikające z niedostatecznego zadbania o ten obszar. Tak naprawdę jednak im wcześniej wybierzemy się do specjalisty, tym krótsze będzie leczenie i mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań.

Profesjonalny podolog zawsze okazuje pełen szacunek pacjentowi i stara się rozwiązać jego problem w jak najbardziej komfortowy sposób. Co więcej, zabiegi wykonywane w naszym gabinecie podologicznym w Szczecinie są bezbolesne, a podczas pracy dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nie warto więc chować pękających pięt czy wrastających paznokci w butach, gdy można szybko i w przyjaznej atmosferze pozbyć się problemu. 

podologia szczecin, wrastające paznocie, gabinety podologiczne, pękające pięty, zdrowie stóp, zabiegi podologiczne, niewielkie zrogowacenia, skróry stóp, wrastające paznokcie, zabiegu usuwa, wałów paznokciowych, gabinety podologiczne

logo

zapraszamy

Luxmedica Face and Body Beauty
ul. Welecka 1a
72-006 Mierzyn

odwiedź nas

Copyrights © 2022 luxmedicabeauty.pl All rights reserved. | Powered by creativeforyou.pl | Polityka prywatności | Aktualności