Kobido – Japoński lifting twarzy

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Jego historia sięga XV wieku i przeznaczony był jedynie dla rodziny cesarskiej oraz dla najbogatszych ludzi. Wiąże się ściśle z pojęciem Medycyny orientalnej – dlatego działa profilaktycznie, a nie tylko leczniczo. Masaż ten bazuje na „Anmie” – masażu ciała polegającym na uciskaniu, ugniataniu i tarciu. „An” oznacza nacisnąć, a „Ma” pocierać. Technicznie jest to jeden z najtrudniejszych masaży świata, ze względu na jego złożoność, szybkość i intensywność ruchów. Ale jest też jednym z najprzyjemniejszych, najbardziej odprężających i upiększających. Niezmiennie znajduje się w czołówce ulubionych zabiegów odmładzających. Od niedawna pokochały go również Polki.


W Japonii piękno jest odbiciem dobrego zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Twarz jest najbardziej widocznym wskaźnikiem kondycji Ki – jest odzwierciedleniem duszy. To na niej malują się wszystkie towarzyszące nam emocje. Dlatego piękną, promienną twarz można osiągnąć tylko wtedy, gdy Ki jest zrównoważone.


Masaż Kobido jest odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Młode osoby także mogą mieć tendencje do utraty elastyczności, ale u osób starszych efekt będzie bardziej spektakularny. Głównym założeniem Kobido jest niechirurgiczny lifting twarzy, a pierwsze efekty ujędrnienia, napięcia skóry i redukcji zmarszczek widoczne są już gołym okiem po pierwszym zabiegu. Większość metod działa na powierzchni skóry twarzy. Kobido dzięki swojej złożoności i intensywności technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. Posiada również największą liczbę i najbardziej złożone zestawy technik manualnych. Charakteryzuje się głownie szybkością rąk i palców.
Sesja masażu trwa ok 75 minut i składa się z poszczególnych etapów. Rozpoczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, ustanawia to pierwszy kontakt z twarzą klienta i rozgrzewa tkanki. Techniki relaksu i masażu tkanek głębokich uwalnia powięź i inne tkanki łączne, jednocześnie rozluźniając mięśnie i wygładzając zmarszczki. W ciągu dnia pracują wszystkie mięśnie naszej twarzy i niczym nie jesteśmy w stanie ich rozluźnić jak właśnie głębokim masażem manualnym. Po części masażu tkanek głębokich następuje relaks, który polega na masażu dekoltu, karku i szyi, bowiem napięcia szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy. Ta część masażu pomaga klientowi odpocząć, redukować stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się skóry. Kolejnym etapem jest oczyszczanie – wykorzystujemy tutaj techniki drenujące – dzięki temu usuwamy toksyny, a to wpływa na zmniejszenie obrzęków i poprawia krążenie. Po masażu limfatycznych następuje część główna czyli lifting. Koncentrujemy się tutaj na technikach intensywnie liftingujących, które poprawiają elastyczność i wygładzają skórę. Całość masażu kończymy energetyzacją – pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia energii i pracy narządów wewnętrznych.
Dzięki technikom Kobido można w naturalny sposób:
-stymulować produkcję kolagenu i elastyny,
-zapobiegać lub zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry,
-niwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne,
-stymulować metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybkiej regeneracji mieśni,

 • oczyszcza skórę usuwając toksyny i martwe komórki dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku,
  -podnieść policzki i owal twarzy,
  -rozluźnić napięcia karku, szyi i głowy,
 • regulować bilans energetyczny naszego ciała,
  -niwelować stres,
  -zapewnić pełny relaks i odprężęnie,
 • łagodzić bóle głowy i zmniejszać efekty bruksizmu
  Kobido to prawdziwa magia, trudno w nią uwierzyć zanim samemu się jej nie doświadczy. Zachęcamy każdego do spróbowania tego wyjątkowego masażu – piękno jest w naszych rękach.