Oxybrazja i infuzja tlenowa – poznaj najlepsze wsparcie dla skóry w okresie letnim

oksybrazja

Latem powinno się pamiętać nie tylko o pięknej opaleniźnie. Równie ważne jest zadbanie o skórę, która w tym okresie może być przesuszona i skłonna do podrażnień. Ze względu na intensywne słońce duża ilość zabiegów jest latem niewskazana, jednak istnieją takie, które nadają się do wykonania o tej porze roku idealnie. Dziś opowiemy o oxybrazji oraz infuzji tlenowej – doskonałych, kojących alternatywach dla zabiegów złuszczających.

Oxybrazja – co to takiego?

Oxybrazja bywa nazywana też mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to zabieg kosmetyczny będący rodzajem peelingu mechanicznego. Osoba go wykonująca korzysta ze specjalnego aplikatora, którym pod ciśnieniem sprężonego powietrza emitowany jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. To właśnie on jest czynnikiem, który odpowiada za złuszczanie powierzchownych warstw naskórka.

Zabieg oxybrazji ma wiele zalet. Przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny i to nawet w okresie letnim. Nadaje się także dla osób o cerze wrażliwej i naczyniowej. Warto znać również jego pozytywne rezultaty. Jako rodzaj peelingu oxybrazja ma za zadanie przede wszystkim złuszczanie naskórka, a w następstwie tego pobudzenie jego gojenia się. Poddanie się kilku sesjom oddziałuje jednak również na skórę właściwą. Powoduje zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, czego efektem jest spłycenie zmarszczek.

Skóra zyskuje również zdrowy wygląd i poprawia się jej napięcie. Prawidłowo przeprowadzona oxybrazja działa też na bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądziku czy też zmniejsza łojotok. Co więcej, wspomagająco przy oxybrazji stosuje się terapię zimnem. Nie tylko sprawia to, że zabieg staje się bezbolesny, ale również hartuje i wzmacnia ściany naczyń.

Infuzja tlenowa – na czym polega i dlaczego nadaje się idealnie na lato?

Infuzja tlenowa (zwana też mezoterapią tlenową) to zabieg, podczas którego korzysta się z hiperbarycznego tlenu. Za pomocą aplikatora ustawionego pod specjalnym kątem i umieszczonego w odpowiedniej odległości, zawierającego właśnie ten sprężony składnik, do skóry zostają wtłoczone skoncentrowane składniki aktywne. Podczas infuzji tlenowej korzysta się z różnego rodzaju ampułek – zarówno preparatów witaminowych, jak i czystego kwasu hialuronowego. Rodzaj ampułki dobiera się indywidualnie do potrzeb klienta i kondycji jego skóry. Zabieg jest bezbolesny.

Dzięki zastosowaniu infuzji, czyli wtłaczania pod ciśnieniem, składniki aktywne przenikają barierę naskórkową i wnikają wraz z tlenem w głębokie warstwy skóry. W efekcie cera niemal natychmiast zostaje dotleniona i zyskuje zdrowy, promienny wygląd. Emanuje witalnością i wygląda świeżo. Następuje widoczne odmłodzenie, jak po nieinwazyjnym liftingu. Drobne zmarszczki zostają wypełnione, wyrównuje się też koloryt cery. Infuzja tlenowa jest więc idealnym zabiegiem na rozjaśnienie przebarwień, pozbycie się trądziku, złagodzenie objawów łuszczycy i egzemy, czy w końcu poprawę konturów twarzy i ogólnej kondycji skóry.

Pierwsze rezultaty widoczne są od razu nawet po jednym zabiegu. W pełni można dostrzec je następnego dnia, a utrzymują się około 1,5 tygodnia. Oczywiście rekomendowane jest poddanie się serii kilku zabiegów, aby osiągnąć trwały efekt.

Postaw na delikatne zabiegi i dbaj o siebie przez cały rok

Oxybrazja i infuzja tlenowa w ciągu ostatnich lat zyskały ogromną popularność wśród klientów salonów kosmetycznych. Szczególnie chętnie są wybierane latem. Wpływ na to ma nie tylko bezpieczeństwo ich wykonywania w tym okresie, ale również to, że odczuwany podczas zabiegu chłód daje niezwykłe uczucie komfortu podczas wysokich temperatur. Zabiegi te pozwalają wykorzystać życiodajny pierwiastek, jakim jest tlen w celach estetycznych. Przy niewielkiej liczbie przeciwwskazań, za to widocznych niemal natychmiast efektach, trudno się dziwić, że oxybrazja i infuzja tlenowa to zdecydowany hit wśród ofert salonów kosmetycznych.