Wolumetria twarzy Szczecin

Modelowanie twarzy bez skalpela

Wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność, a tłuszczowa tkanka podskórna przemieszcza się z okolic policzków ku dołowi. W wyniku tego procesu pierwotny owal twarzy się zmienia. Dzięki współczesnej medycynie estetycznej nie trzeba już biernie przyjmować takiego stanu rzeczy, ale można podjąć działania, które przywrócą nam bardziej młodzieńczy wygląd i dobre samopoczucie. Nie wszyscy jednak chcą decydować się na inwazyjne kroki, dlatego w centrum Luxmedica Beauty proponujemy profesjonalny zabieg wolumetrii twarzy - modelowania rysów twarzy (w tym kości policzkowych) bez sięgania po skalpel.

symbol01

Wolumetria - na czym polega?

Wolumetria twarzy to zabieg, który łączy w sobie cechy liftingu oraz modelowania rysów twarzy. Jego najczęściej wykonywana odmiana, czyli lifting wolumetryczny polega na podaniu w odpowiednim miejscu preparatu z kwasem hialuronowym. Zabieg może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym, nie jest jednak bolesny, a towarzyszyć mu może jedynie uczucie rozpierania. Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Odpowiada m.in. za stan nawilżenia skóry twarzy. W procesie starzenia jednak go ubywa, co skutkuje niekorzystnymi zmianami w wyglądzie policzków, ust czy ogólnego owalu twarzy. Inne następstwa tego procesu to pojawienie się zmarszczek i bruzd. Za pomocą wolumetrii możliwa jest poprawa owalu twarzy i skroni oraz wypełnienie zmarszczek, a skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.

Wolumetria kości policzkowych

Jedno z miejsc, gdzie najczęściej podawany jest kwas hialuronowy to okolice kości policzkowych. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie policzki są najbardziej narażone na zmianę wyglądu w wyniku procesu starzenia. Tkanka tłuszczowa z tych okolic przemieszcza się w dół, przez co wiele osób powyżej 50 roku życia ma opadające lub zapadnięte policzki. Skorzystanie z liftingu wolumetrycznego to szansa na skuteczną korekcję obszaru przy kościach policzkowych i odzyskanie dawnego wyglądu. Wolumetria twarzy w Szczecinie dedykowana jest jednak osobom w różnym wieku, jeśli chciałyby pozbyć się defektów w okolicach kości policzkowych oraz w każdej innej części twarzy.

Modelowanie twarzy - efekty

Skorzystanie z zabiegu polegającego na iniekcji podskórnej z kwasu hialuronowego przynosi wiele pozytywnych efektów. Pozwala m.in. skorygować kształt nosa, poprawić rysy twarzy, spłycić zmarszczki czy wymodelować kształt ust. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne niemal od razu po jego wykonaniu. Utrzymują się przez długi czas wynoszący od 12 do 18 miesięcy. Decydując się na skorzystanie z wolumetrii za pomocą kwasu hialuronowego, możesz więc liczyć na efekty takie jak:

Poprawa owalu twarzy

Przywrócenie objętości zapadniętym policzkom

Korekta opadających policzków (tzw. "chomików")

Zniwelowanie nadmiernie pogłębionej "doliny łez"

Uelastycznienie opadających kącików ust

Poprawa nawilżenia i napięcia skóry 

Wolumetria twarzy Szczecin - dla kogo?

Zabieg wolumetrii w Szczecinie z użyciem kwasu hialuronowego dedykowany jest wszystkim osobom, które chciałyby poprawić swoje rysy twarzy. Wskazania do zabiegu to m.in. opadające policzki, nadmiernie uwydatniona linia żuchwy, utrata objętości ust, wyraźnie widoczne na skórze zmarszczki czy te niesymetryczny kształt twarzy. Z zabiegu korzystają często pacjenci powyżej 50 roku życia ze względu na widoczne wtedy oznaki procesu starzenia. Osoby młodsze również zgłaszają się jednak na wolumetrię, gdyż czasami to natura obdarza nas nie tak kształtną twarzą, jakbyśmy tego pragnęli. Na zabiegi medycyny estetycznej, w tym wolumetrię twarzy mogą przyjść więc osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu

Kwas hialuronowy to w pełni bezpieczny preparat, stosowany w zabiegach medycyny estetycznej na całym świecie. Jak w każdym przypadku mogą jednak istnieć indywidualne przeciwwskazania czasowe lub trwałe do wykonania iniekcji z użyciem kwasu hialuronowego. Oprócz uczulenia na preparat możemy wymienić następujące przeciwwskazania:

 

  • Ciąża lub okres karmienia piersią
  • Tendencja do powstawania blizn przerostowych
  • Aktywne infekcje
  • Czynna choroba nowotworową
  • Okres zaostrzenia schorzeń autoimmunologicznych 

 

Po prawidłowo wykonanym zabiegu u pacjenta bez przeciwskazań, w miejscu podania preparatu może pojawić się obrzęk, zaczerwienie czy niewielka bolesność. Objawy te powinny jednak samoistnie zaniknąć w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do zwykłych aktywności, a ewentualne siniaczki zamaskować makijażem korekcyjnym. Zabieg należy powtarzać z częstotliwością zależną od tego, jak długo utrzymuje się efekt, jednak zaleca się robić to co 18 miesięcy.

Uwydatnij kości policzkowe, popraw kontur twarzy - zapraszamy na zabiegi wolumetryczne w Szczecinie

Zapraszamy do naszego gabinetu w Szczecinie na zabieg liftingu wolumetrycznego z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu już wkrótce możesz zapomnieć o utracie objętości skóry i zmianach w wyglądzie twarzy. Bezbolesny (z możliwym jedynie uczuciem rozpierania pod skórą), nieinwazyjny zabieg zostanie wykonany z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Zadbamy również o przyjazną atmosferę bliższą rytuałowi pielęgnacyjnemu, niż czynności medycznej. Zależy nam na Twoim dobrym samopoczuciu i pięknie, które możemy osiągnąć za pomocą nowoczesnych metod o udowodnionym działaniu. Odzyskaj pełnię objętości i elastyczności skóry, popraw rysy twarzy i ciesz się nowym, zdrowym i pięknym wyglądem!

logo

zapraszamy

Luxmedica Face and Body Beauty
ul. Welecka 1a
72-006 Mierzyn

odwiedź nas

Copyrights © 2022 luxmedicabeauty.pl All rights reserved. | Powered by creativeforyou.pl | Polityka prywatności | Aktualności