Masaż – cenny nie tylko dla zdrowia, ale i urody!

masaż

Zabiegi masażu mają rosnące grono zwolenników. Można udać się na nie w celach zdrowotnych, ale również do salonów urody i gabinetów SPA, które chętnie włączają tego typu usługi do swojej oferty. Dowiedz się już teraz, jaki wpływ na organizm ma masaż, komu jest polecany i dlaczego warto choć raz spróbować z niego skorzystać.

Niesamowita magia dotyku, czyli na czym polega masaż

Masaż to rodzaj nieinwazyjnego zabiegu, w którym główną rolę odgrywają bodźce mechaniczne. Masażysta poprzez dotyk oddziałuje na tkanki  organizmu osoby masowanej. Najczęściej używa w tym celu swoich dłoni, choć może skorzystać również ze specjalistycznych narzędzi do masażu. Istnieje wiele różnych rodzajów i technik masażu. W zależności od wybranej opcji masażysta będzie wykonywał inne ruchy czy też używał odmiennych akcesoriów (np. gorących kamieni). Za pomocą wybranej techniki masażu można też osiągnąć zróżnicowany efekt. W niektórych przypadkach będą to przede wszystkim korzyści zdrowotne (uśmierzenie dolegliwości bólowych, szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej), w innych wejście w stan odprężenia czy też dobroczynny wpływ dla urody. Masaż może więc być zarówno zabiegiem SPA, jak i elementem procesu rehabilitacji i fizjoterapii.

Czy masaż to coś dla mnie? Kiedy warto skorzystać z dobrodziejstwa masażu

W przypadku masażu fizjoterapeutycznego korzystać będą z niego przede wszystkim osoby ze schorzeniami układu ruchu lub po przebytych urazach. Jeśli jednak chodzi o odmianę masażu oferowaną przez gabinety kosmetyczne, salony SPA i centra urody, śmiało można stwierdzić, że warto polecić je każdemu. Masaż świetnie odpręża, relaksuje i łagodzi napięcie nerwowe. Pozwala nie tylko poprawić sobie humor, ale również zwalczyć skutki przewlekłego stresu czy też złagodzić objawy bezsenności. Co więcej, masaż usprawnia przepływ krwi w ciele, a więc może być elementem profilaktyki chorób układu krążenia. Niektóre techniki masażu, jak np. masaż japoński kobido pobudzają produkcję kolagenu, a więc i poprawiają wygląd skóry. U młodszych osób będzie więc przeciwdziałać procesom starzenia się skóry, a u starszych zniweluje jego widoczne oznaki, m.in. spowoduje widoczny efekt spłycenia zmarszczek.

Jaki zabieg wybrać?

Salony urody oferują dziś wiele rodzajów masażu. Niektóre wykonywane są przy użyciu dłoni (np. kobido), inne wymagają sięgnięcia po akcesoria (np. masaż gorącymi kamieniami). Tak naprawdę wybór rodzaju zabiegu będzie zależał od efektu, jaki chcemy osiągnąć – czy bardziej zależy nam na odprężeniu, czy na konkretnych korzyściach dla zdrowia i urody. W wyborze zabiegu najlepiej dostosowanego do potrzeb naszych i naszej skóry może pomóc masażysta lub kosmetolog podczas konsultacji. Warto też zapoznać się z opisem usługi na stronie salonu. Bez względu na to, jaki rodzaj masażu wybierzesz, z pewnością zadziała on dobrze na Twoje samopoczucie i usprawni krążenie w ciele, warto więc choć raz spróbować skorzystać z dobrodziejstwa specjalistycznego dotyku masażysty.