Na czym polega lifting rzęs i dla kogo jest to idealny zabieg? Sprawdź!

Oprawa oczu to ważny element kobiecej urody. Zabiegi mające poprawić wygląd rzęs i brwi cieszą się więc dużym powodzeniem w salonach kosmetycznych. Jednym z nich jest lifting rzęs doceniany za naturalny, a zarazem dobrze widoczny efekt. Na czym polega zabieg liftingu rzęs i kto powinien z niego skorzystać? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Lifting rzęs, czyli co? Na czym polega zabieg liftingu rzęs

Lifting rzęs to jeden z nieinwazyjnych zabiegów, na który mogą zdecydować się klientki gabinetów kosmetycznych. Polega on na nałożeniu na powiekę silikonowej formy o kształcie adekwatnym do pożądanego stopnia skrętu włosków, a następnie pokryciu rzęs specjalnym preparatem. Utrwala on skręt, a także nadaje rzęsom nieco ciemniejszy kolor. Zabieg ten nie jest skomplikowany, a jego wykonanie zajmuje około godziny. Efekt jest bardzo naturalny, a jednocześnie w widoczny sposób poprawia wygląd rzęs. Rezultaty zabiegu utrzymują się do kilku tygodni, a po tym czasie należy go powtórzyć.

Efekty liftingu rzęs

Lifting rzęs unosi włoski u nasady oraz podkręca je. Jest więc alternatywą dla zabiegów polegających na doklejaniu rzęs. Użyty preparat zwykle też barwi rzęsy na nieco ciemniejszy od naturalnego odcień. Efekt jest więc podobny jak ten po użyciu zalotki oraz maskary, eliminuje się jednak konieczność używania tych sprzętów na kilka tygodni. Dla podkreślenia efektu, np. podczas wielkich wyjść, nadal można malować rzęsy tuszem. Zabieg ma jednak na celu przede wszystkim oszczędność czasu poświęcanego na codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Lifting rzęs – dla kogo?

Lifting rzęs należy do mało inwazyjnych zabiegów, które mają na celu jedynie poprawę urody. Jego efekt będzie więc w sporej mierze zależny od  kondycji, w jakiej znajdują się nasze naturalne włoski. Najbardziej zadowolone z rezultatów będą posiadaczki naturalnie gęstych i grubych rzęs, jednak słabo podkręconych. Podczas zabiegu nie dokleja się bowiem kępek włosków, a unosi i przyciemnia naturalne rzęsy. Po udanym liftingu panie, które potrzebują przede wszystkim poprawić lub wzmocnić swój skręt, będą mogły na ok. 6-8 tygodni schować zalotkę i mascarę do szafy.

Lifting rzęs – czy warto?

Zabieg liftingu sprawia, że rzęsy wyglądają zachwycająco, a jednocześnie naturalnie. Są wyraźnie podkręcone i uniesione u nasady. Lifting nie je sprawdzi się jednak u pań z naturalnie kruchymi, słabymi rzęsami. Odżywieniu, nawilżeniu oraz ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV służy inny zabieg, laminacja. Odpowiedź na pytanie, czy warto poddać się liftingowi rzęs, zależy więc od tego, jakiego efektu oczekujesz. Jeśli zależy Ci na spektakularnej zmianie i odżywieniu, a także wydłużeniu lub zagęszczeniu włosków, powinnaś poszukać innych propozycji w ofercie salonów kosmetycznych. Jeśli jednak chcesz poprawić wygląd swoich naturalnych włosków i móc zrezygnować na jakiś czas z podkręcania ich zalotką, lifting rzęs będzie dla Ciebie zabiegiem wręcz idealnie dobranym.